Rota Madencilik Dogal Zeolit Klinoptilolit Ureticisi
Rota Zeolite Mining Corp World Map

 

   

ROTAMİN  - çok yönlü YEM KATKISI

TOKSİN BAĞLAYICI

AMONYAK VE AĞIR METAL TUTUCU

TOPAKLAŞMAYI VE KEKLEŞMEYİ ÖNLEYİCİ

Rotamin, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından tescil edilmiş, Avrupa Birliği ve Türkiye yem katkısı yönetmeliklerine uygun bir yem katkısıdır.

Üretimi, FamiQs (Avrupa Yem Katkıları ve Premiksleri Kalite Sistemi) kalite kontrol sistemi altında yapılmaktadır. Avrupa Birliği'nde, zeolit - klinoptilolit mineralinin yem katkısı olarak kullanılabilmesi için FamiQs Kalite Kontrol Sertifikası şarttır.

İÇERİK

Rotamin, yüksek saflıkta (%90-95), doğal zeolitlerin en etkili türü olan klinoptilolit minerali içerir.

Zeolitlerin gözenekli yapısı, iyon değişimi ve kimyasal reaksiyonlar için geniş yüzey alanı sağlar. Zeolitlerin bünyesinde bulunan klinoptilolit doğal olarak eksi (-) yüklüdür ve yüksek Katyon Değiştirme Kapasitesi'ne (KDK) sahiptir. Bu özellikleri sayesinde yemde veya hayvan bünyesinde bulunan amonyağı, toksinleri (aflatoksin, mikotoksin vb.), Ni, Pb, Hg veya Cd gibi ağır metalleri tutar.

Kdk - etkİ mekanİzması

Katyon Değiştirme Kapasitesi (KDK), bir kilin tutabildiği katyon (+) miktarıdır. Mikotoksinler, aflatoksinler, toksinler, ağır metaller ve amonyak artı yüklüdür. Zeolitin içeriğindeki etken madde olan klinoptilolit tarafından kolaylıkla tutulurlar.

Rota Madencilik'in Manisa / Gördes havzasında bulunan zeolit rezervleri yüksek klinoptilolit içeriği ile (%90-95) dünyanın en kaliteli zeolit mineralidir. Rotamin, yüksek KDK değeri ile en ideal yem katkılarından biridir. 

Rotamin, aflatoksin veya ağır metaller gibi yalnızca artı yüklü katyonlara yönelen seçici bir bağlayıcıdır. Artı yüklü olmayan vitaminleri, amino asitleri ve besinleri bağlamaz.

Rotamin bir İlaç değil, Yem Katkısı'dır. Tedavi amacıyla kullanılamaz.

© 2011, Rota Madencilik Email : info@rotamadencilik.com.tr Tel: 0216 385 1600
Zeolit Zeolite Zeoliet Zeolith